PRP, P-Shot و آلت تناسلی شما

پی‌شات / P-Shot یک درمان نوین برای اختلال نعوظ و مشکلات دیگر آلت تناسلی مردان است. پی‌شات که همان PRP یا همان پلاسمادرمانی است، شامل جمع‌آوری پلاسمای غنی از پلاکت از خون شما و تزریق آن به آلت تناسلی است. به عبارتی دیگر، پزشک شما سلول‌ها و بافت‌های شما را جمع‌آوری کرده و آنها را به بافت‌های آلت تناسلی شما تزریق می کند تا رشد بافت را تحریک کند و این کار باعث بهبود نعوظ آلت تناسلی شما می‌شود.

محبوب ترین شکل این درمان با نام (P-Shot) Priapus Shot شناخته می‌شود. این نام، از خدای یونانی بهداشت جنسی به‌نام پریاپوس الهام گرفته شده است و برای اولین بار توسط دکتر چارلز رانلز استفاده شد و از آنجا شروع به شناخته شدن کرد.

درمان PRP شامل تزریق غلظت بالایی از پلاکت‌ها از خون شما به بدن شما است. پلاکت‌ها نقش مهمی در فرآیندهای بهبود زخم و مکانیسم هایی مانند انعقاد خون دارند.

درمان P-Shot برای چه موارد استفاده‌ می شود؟

P-Shot بر اساس درمان PRP است که در بهبود آسیب‌های عضلانی و مفصلی استفاده می‌شود و برای درمان بیماری‌های مزمن نیز مورد بررسی قرارگرفته است. P-Shot به عنوان یک روش درمانی جایگزین در موارد زیر استفاده شده است:

روش درمانی پی‌شات / P-Shot | دکتر مهری مهراد - متخصص اورولوژی

آیا روش درمانی پی‌شات / P-Shot موثر است؟

شواهد موجود درباره اثربخشی آن به صورت گزارشات شخصی است اگر این درمان منجر به بهبود عملکرد جنسی شود، هیچ کس نمی‌داند دلیل آن چیست، آیا قابل تکرار است، چه نتایجی به همراه دارد و چقدر ایمن است.

ارگاسم ها به علت‌های فیزیکی، روانی و عاطفی متعددی رخ می‌دهند. تزریق پلاسما می‌تواند تأثیری شگرف بر مشکل عدم نعوظ شما داشته باشد. البته باید در نظر داشت که مشکلات نعوظ در برخی موارد ریشه فکری / ذهنی دارد.

طبق گفته دکتر مهری مهراد، که در مطب MehradODC در تهران درمان P-Shot را همراه با سایر درمان‌ها ارائه می‌دهد، فواید این درمان بر عملکرد جنسی ممکن است به دلایل زیر باشد:

 • افزایش جریان خون
 • واکنش‌های ترمیمی در برخی بافت‌ها یا سلول‌ها
 • تشکیل مسیرهای عصبی جدید (از تجربه های جدید و تقویت مثبت)
 • اثر محافظتی
 • اثر دارونما (پلاسبو)

آنچه درباره پی‌شات / P-Shot برای عملکرد جنسی می‌دانیم:

 • یک بررسی از تحقیقات در سال 2019 در مورد PRP اختلال جنسی مردانه نشان داد که تحقیقاتی برای نشان دادن واضح فواید، ایمنی و مخاطرات این روش وجود دارد.
 • بررسی دیگری در سال 2019 نشان داد که شواهدی وجود دارد که نشان دهد PRP بر روی ناتوانی جنسی مردان تأثیر مثبتی داشته باشد.

البته نیاز به تحقیقات بیشتر درباره استفاده از PRP برای سلامت جنسی مردان وجود دارد.

 

یافتن بهترین مرکز درمانی پی‌شات / P-Shot

پزشک اورولوژیست، بهترین انتخاب ممکن برای روش درمانی پلاسماتراپی است. در زمان جستجو برای یافتن پزشک برای انجام عمل P-Shot، برخی از سوالاتی که باید در نظر داشته باشید عبارتند از:

 • آیا ایشان دارای مجوز یا گواهی مورد تأیید توسط یک هیئت پزشکی شناخته شده هستند؟
 • آیا ایشان مشتریانی ثابت با بازخوردها و نتایج مثبت دارند؟
 • آیا در وبسایتشان اطلاعات قابل اعتمادی در مورد هزینه‌ها، روش انجام روند، تصاویر قبل و بعد (در صورت امکان) و هر چیز چیز دیگری که شما می‌خواهید بدانید، در وبسایت آنها وجود دارد؟
 • آیا برای یک مشاوره کوتاه یا پاسخ به برخی از سوالات ابتدایی شما آمادگی دارند ؟
 • آیا آنها مایل به انجام مشاوره‌ی کوتاه برای آشنایی اولیه یا پاسخ به برخی از سؤالات اولیه شما هستند؟
 • چه گام‌ها یا گزینه‌هایی در درمان P-Shot آن‌ها دخیل هستند؟

در نظر گرفتن گزینه‌های خود:

یکی از بهترین مراکز در انجام P-Shot در ایران، کلینیک اورولوژی مهراد است. این مرکز درمانی در منطقه ۱ تهران واقع شده و در واقع مرکز درمانی جامع برای کلیه مشکلات اورولوژیک در یک زمان و یک مکان است. درمان پی‌شات / P-Shot در این مرکز تحت نظر پزشک اورولوژیست و با مدرن‌ترین دستگاه‌های روز دنیا و توسط کارشناسان مرد انجام خواهد شد. به گفته دکتر مهراد، روش درمانی پی‌شات مزایای زیر را در مردان دارای مشکل نعوظ ایجاد خواهد کرد:

 • درمان اختلال نعوظ (ED)
 • بهبود جریان خون و حس عصبی
 • ایجاد ارگاسم های قوی و شدیدتر
 • افزایش استقامت در هنگام رابطه جنسی
 • افزایش میل جنسی و حساسیت بیشتر در آلت تناسلی مردانه
 • کم به مشکلات کمبود تستوسترون
 • کمک به عملکرد جنسی پس از جراحی پروستات
 • افزایش طول و عرض آلت تناسلی

برای هیچ یک از این ادعاها شواهد زیادی وجود ندارد.

پی آر پی تراپی مشکلات جنسی آقایان | دکتر مهری مهراد - متخصص اورولوژی در تهران

چه چیزهایی را در طول جلسه‌ی ویزیت پزشک انتظار داشته باشید؟

P-Shot یک روش درمانی بیرون از بیمارستان است، بنابراین شما می‌توانید وارد مطب شوید، این روش را انجام دهید و در همان روز بعد خارج شوید. ممکن است بخواهید یک روز مرخصی از کار یا مسئولیت‌های دیگر بگیرید تا زمان کافی برای انجام این روند را داشته باشید، اما این ضروری نیست.

وقتی به مرکز درمانی می‌رسید، احتمالاً از شما خواسته می‌شود که روی یک تخت دراز بکشید و منتظر دکتر باشید. به محض شروع فرایند، دکتر یا کمک دستیار:

 1. کرم یا پمادی که منطقه تناسلی را بی‌حس می‌کند و همچنین داروی بی‌حسی موضعی که منطقه اطراف آن را هم بی‌حس می‌کند، به شما می‌دهد.
 2. نمونه خون را در یک لوله آزمایشگاهی جمع آوری می‌کند، معمولاً از بازو یا جایی غیر تهاجمی.
 3. لوله آزمایشگاهی را به مدت چند دقیقه در سانتریفیوژ قرار داده تا جزئیات خون شما را جدا کرده و پلاسمای غنی از پلاکت‌ها (PRP) را جدا کند.
 4. پی‌آرپی را از مایع لوله آزمایشگاهی استخراج کرده و آن‌ها را در دو سرنگ برای تزریق قرار می‌دهد.
 5. پی‌آرپی را به محل ساقه آلت تناسلی تزریق می‌کند. این عمل با چهار تا پنج تزریق در چند دقیقه انجام می‌شود.
 6. در برخی موارد و برای افرادی که تزریق به ساقه آلت تناسلی انجام شده است، یک پمپ آلت تناسلی داده می‌شود. این کمک می‌کند تا خون در آلت تناسلی جریان یابد و اطمینان حاصل می‌شود که PRP به دستور کار خود عمل می‌کند. ممکن است از شما خواسته شود که خودتان این کار را روزانه به مدت ۱۰ دقیقه در طی چند هفته انجام دهید. اما استفاده بیش از حد یا طولانی مدت از آن می‌تواند به بافت ارتباطی آلت تناسلی آسیب بزند و منجر به ارگاسم‌های شدید کمتر شود.

پس از این فرآیند، احتمالاً در کمتر از یک ساعت قادر خواهید بود به خانه بروید.

عوارض و مشکلات ممکن:

احتمالاً از تزریق مواد، برخی از عوارض جانبی کوچک را خواهید داشت که باید در حدود ۴ تا ۶ روز از بین بروند، شامل:

 • تورم
 • قرمزی
 • کبودی

بعضی از مشکلات نادر ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • عفونت
 • زخم خراش
 • شیوع زخم‌های سرد اگر سابقه ای از ویروس هرپس سیمپلکس داشته باشید

نتیجه پی‌شات / P-Shot چه زمانی مشاهده می‌شود؟

نتایج شما ممکن است بسیار متفاوت باشد و به وضعیت کلی سلامتی شما و سایر عواملی که ممکن است به عملکرد جنسی شما کمک کنند، وابسته باشد .برخی افراد نتایج را فوری پس از یک جلسه درمان تجربه می‌کنند. دیگران ممکن است تا چند ماه یا پس از دریافت چندین درمان نتایج را تجربه کنند.

دکتر مهراد پاسخ‌ها به درمان را به سه دسته کلی تقسیم می کند:

 • افرادی که زود به درمان پاسخ می‌دهند، اثرات را در ۲۴ ساعت اولیه مشاهده می‌کنند.
 • افرادی که به طور معمول به درمان پاسخ می‌دهند، اثرات را در سه تا شش جلسه مشاهده می‌کنند؛ بعد از دومین درمان، تغییراتی در پاسخ‌ها مشاهده می‌کنند. در ۱ یا ۲ ماه، به اوج نتایج می‌رسند.
 • افرادی که دیر به درمان پاسخ می‌دهند، در ۳ تا ۴ ماه نتایج خوبی مشاهده می‌کنند.

در مواردی که اختلال نعوظ بسیار شدید باشد، که به این معناست که چندین سال است مشکل وجود دارد، متغیرهای زیادی وجود دارد.

درمان اختلال نعوظ با پی‌شات P-Shot | دکتر مهری مهراد - اورولوژیست

سوالات متداول درباره پی‌شات / P-Shot

۱. هزینه‌ی P-Shot چقدر است؟

این روش اختیاری است و می‌بایست توسط پزشک آموزش دیده ارائه شود. همچنین، اکثر طرح‌های بیمه سلامت آن را پوشش نمی‌دهند. جهت استعلام هزینه P-Shot با مرکز مهراد تماس بگیرید (02122023225)

آیا P-Shot واقعاً باعث افزایش سایز می‌شود؟

در یک مطالعه انجام شده در سال ۲۰۱۷ روی ۱۲۲۰ نفر، PRP با استفاده روزانه از پمپ وکیوم برای بزرگ‌نمایی آلت تناسلی ترکیب شد. برخی شرکت‌کنندگان تجربه افزایش طول و قطر آلت تناسلی داشتند

استفاده از پمپ می‌تواند به طور فیزیکی خون را به آلت تناسلی جذب کند. اما استفاده بیش از حد یا طولانی مدت از این وسیله می‌تواند باعث آسیب به بافت آلت تناسلی شده و منجر به نعوظ هایی شود که به اندازه کافی سخت نیستند.

چگونه برای انجام این روند آماده شوید؟

برای انجام این روش، هیچ آمادگی خاصی لازم نیست.

ممکن است اگر در سال گذشته اقدامی از این قبیل انجام نداده‌اید، بخواهید یک معاینه فیزیکی یا یک سری کامل از آزمایشات خونی انجام دهید تا وضعیت کلی سلامتی خود را بررسی کنید. اطمینان از سلامت خون، پلاسما و پلاکت‌هایتان بسیار حیاتی است.

در طول ریکاوری باید چه انتظاری داشته باشید؟

ریکاوری در این روش سریع است. شما باید بتوانید فعالیت‌های روزمره خود را مانند کار یا مدرسه، همان روز یا روز بعد ادامه دهید.

برای جلوگیری از عفونت در محل تزریق، بهتر است تا چند روز بعد از انجام روش، از روابط جنسی خودداری کنید. همچنین، سعی کنید برای چند روز فعالیت فیزیکی شدید را محدود کنید تا تعریق یا سایش منطقه را تحریک نکند.

نکات کلیدی:

به یاد داشته باشید که نعوظ و ارگاسم‌های شما به دلیل ترکیبی از جریان خون، هورمون‌ها و وضعیت‌های فیزیکی اتفاق می‌افتد که سلامت روانی و عاطفی شما می‌تواند بر آن‌ها تأثیر بگذارد.

اگر از نتایج P-Shot راضی نیستید، ممکن است بخواهید مشکلات سلامتی خود را که عملکرد جنسی شما را محدود می‌کند را بررسی کنید. همچنین می‌توانید به یک روانشناس، مشاور یا متخصص سلامت جنسی مراجعه کنید تا کمک کنند مشخص شود چه چیزی شما را از رضایت کامل جنسی باز می‌دارد.