اگر چه نمی‌توان آمار مناسبی از مبتلایان اختلالات جنسی در ایران ارائه کرد اما می‌توان با یک حساب سرانگشتی به عدد قابل توجهی رسید. بد نیست بدانید حدود ۵۰ میلیون نفر از جمعیت ایران در سنی هستند که ممکن است مسائل زناشویی برای آنها مهم باشد. در جوامع مختلف، دست کم ۲۰درصد مردم از یکی از مشکلات جنسی رنج می‌برند که البته میزان شیوع آن بر حسب سن متفاوت است.

با استفاده از روش پی‌شات (P-Shot) و او-شات (O-Shot) که نوعی PRP است خون فرد را با سرنگ گرفته، به آن هورمون‌های رشد اضافه کرده و سپس به ناحیه تناسلی فرد تزریق می‌کنند تا سلول‌های جنسی بتوانند دوباره سلول‌سازی کنند. در این روش جدید در زنان تزریق پلاسما در واژن او-شات (O-Shot) و در مردان در آلت تناسلی پی‌شات (P-Shot) صورت می‌گیرد.

 

پی‌شات چیست؟

پی‌شات شامل گرفتن پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) خون فرد و تزریق آن به آلت تناسلی‌اش است، به این معنا که پزشک سلول‌ها و بافت‌های بدن‌تان را می‌گیرد و آنها را به آلت تناسلی شما تزریق می‌کند تا رشد بافت را تقویت کند و ظاهراً نعوظ بهتری به شما دست بدهد.

پرطرفدارترین شکل آن به اسم پریاپوس شات (Priapus Shot) شناخته می‌شود که از نام خدای یونانی ِسلامت جنسی گرفته شده و برای اولین بار توسط دکتر چارلز رونلز استفاده شد و از آن به بعد با همین اسم بکار رفت. تحقیقات بسیار کمی بر روی هر یک از ادعاهای خاصی که پی شات برای آنها به بازار عرضه شده، انجام گرفته است. بنابراین قبل از اینکه برای این روش اقدام کنید، لازم است در این مورد اطلاعاتی داشته باشید.

پی‌شات یا پلاسماتراپی جنسی آقایان | دکتر مهری مهراد، اورولوژیست

پی‌شات برای چه مواردی استفاده می‌شود؟

پی شات مبتنی بر درمان پی‌آر‌پی است که در بهبود آسیب‌های عضلانی و مفصلی استفاده می‌شود و برای درمان بیماری‌های مزمن مورد بررسی قرار گرفته است.

در همه موارد، بعنوان یک درمان تجربی در نظر گرفته می‌شود. به طور خلاصه، پی شات به عنوان یک درمان جایگزین در موارد زیر استفاده شده است:

 

آیا پی‌شات موثر است؟

این روش برای تقویت عملکرد جنسی موثر است، البته ارگاسم به دلایل فیزیکی، ذهنی و عاطفی هم اتفاق می‌افتد. به گفته دکتر ریچارد گینز، مزایای این درمان بر عملکرد جنسی را می‌شود به موارد زیر نسبت داد:

 • افزایش جریان خون
 • پاسخ‌های ترمیمی در بعضی بافت‌ها یا سلول‌ها
 • ایجاد مسیرهای عصبی جدید (از تجربیات جدید و تقویت‌کننده‌های مثبت)
 • اثر تسکین‌بخشی آن

 

چگونه پی‌شات / P-Shot را انجام دهیم؟

با پزشک خود شروع کنید

اولین انتخاب شما باید پزشک مراقبت‌های اولیه یا اورولوژیست باشد. آنها ممکن است تجربه‌ای در زمینه سوالات مربوط به این روش داشته باشند یا متخصصی را بشناسند که پی‌شات را انجام می دهد.

حداقل، آنها احتمالاً می‌توانند شما را به یک مرکز معتبر معرفی و یا در مسیر درست راهنمایی کنند.

پی شات P-Shot برای رفع مشکلات جنسی مردان | کلینیک اورولوژی مهراد در تهران

تمام سوالاتی را که دارید بپرسید

در اینجا چند سؤال وجود دارد که باید هنگام جستجوی کلینیک برای انجام پی‌شات در نظر بگیرید:

 • آیا آنها مجوز یا گواهی نامه پزشکی دارند که مورد تایید سازمان پزشکی باشد؟
 • آیا مشتریان ثابتی دارند، با بازخوردها و نتایج مثبت؟
 • آیا در وب سایت خود اطلاعات قابل توجهی دارند در مورد هزینه‌ها، نحوه انجام این روش، تصاویر قبل و بعد از انجام آن و یا هر چیز دیگری مربوط به این روش؟
 • آیا ارتباط با آنها آسان است، مثلا از طریق تلفن، ایمیل یا از طریق حضوری؟
 • آیا آنها مایل به مشاوره سریع‌اند، مثلا در حد “ملاقات و احوالپرسی” یا پاسخگوی بعضی از سوالات اولیه شما هستند؟
 • مراحل یا گزینه‌های مرتبط با درمان به روش پی شات کدام‌اند؟

 

گزینه‌های خود را در نظر بگیرید

دکتر مهری مهراد بعنوان یکی از بهترین ارائه‌دهندگان پی‌شات، می‌گوید که این روش می‌تواند به بدن اجازه می‌دهد تا پاسخ‌های بیولوژیکی خود را به محرک‌ها بازیابی کند. ایشان دیگر مزایا و اثرات پی‌شات را به این شکل بیان می‌کنند:

 • درمان اختلالات نعوظ
 • بهبود جریان خون و احساس عصبی
 • ارگاسم قوی‌تر و شدیدتر
 • استقامت بالاتر در طول رابطه جنسی
 • میل جنسی بیشتر و آلت تناسلی حساس‌تر
 • تاثیرگذاری حتی در حین تستوسترون درمانی
 • کمک به عملکرد جنسی بعد از جراحی پروستات
 • افزایش طول و قطر آلت تناسلی

 

چگونه برای عمل پی‌شات آماده می‌شوید

جهت آماده شدن برای پی‌شات نیازی به انجام کار خاصی ندارید.

اگر قبلاً این کار را نکرده‌اید، ممکن است لازم شود یک مجموعه کامل از آزمایشات فیزیکی یا تست خون برای بررسی سلامت کلی خود انجام دهید. اطمینان از داشتن خون، پلاسما و پلاکت سالم خیلی مهم است.

پی‌شات یک روش سرپایی است، بنابراین شما می‌توانید به محض مراجعه آن را انجام دهید و بعد به منزل بروید و شاید ممکن است لازم شود یک روز مرخصی بگیرید تا به خودتان زمان کافی برای انجام آن بدهید، اما این ضروری نیست.

وقتی به مرکز درمانی برسید، احتمالاً از شما خواسته می‌شود که روی میز دراز بکشید و منتظر بمانید تا پزشک شروع کند. پس از شروع روش، پزشک یا دستیار موارد زیر را انجام خواهد داد:

 1. از یک کرم یا پماد که ناحیه تناسلی را بی حس می‌کند استفاده می‌کنند و یک بی حس کننده موضعی به شما می‌دهند که اطراف آن هم بی حس شود.
 2. از شما یک نمونه خون می‌گیرند.
 3. لوله آزمایش را برای چند دقیقه در سانتریفیوژ قرار می‌دهند تا اجزای خون و پلاسمای غنی از پلاکت (پی‌آرپی) جدا شود.
 4. پی‌آٰ‌رپی را از مایع لوله آزمایش خارج کرده و آنها را در دو سرنگ جداگانه برای تزریق قرار می‌دهند.
 5. پی‌آٰ‌رپی را به ساقه آلت تناسلی، تزریق می‌کنند که در چند دقیقه با حدود ۵-۴ تزریق جداگانه تکمیل می‌شود.
 6. پمپ آلت تناسلی را به فردی که تزریق ساقه آلت تناسلی انجام داده، می‌دهند که کمک می‌کند تا خون به داخل آلت تناسلی کشیده شود. این برای اطمینان از آن است که پی‌آٰ‌رپی طبق برنامه عمل می‌کند یا نه. ممکن است از شما خواسته شود که این کار را روزانه به مدت ۱۰ دقیقه در طی چند هفته انجام دهید. اما استفاده زیاد یا طولانی مدت می‌تواند به بافت الاستیک آلت تناسلی آسیب برساند و منجر به کم شدن استحکام نعوظ شود.

و کار تمام است! احتمالاً بعد از یک ساعت یا کمتر، می‌توانید به خانه بروید!

پی آر پی جنسی یا پی شات | دکتر مهری مهراد اورولوژیست

عوارض جانبی و عوارض احتمالی

احتمالاً بعد از تزریق، عوارض جانبی جزئی خواهید داشت که باید در عرض چهار تا شش روز از بین برود، از جمله:

 • ورم، سرخی و کبودی
 • بعضی از عوارض نادر ممکن است شامل موارد زیر باشد:
 • عفونت، جای زخم و شیوع تبخال در صورت داشتن سابقه ویروس هرپس سیمپلکس

بهبودی این روش سریع است و باید بتوانید فعالیت‌های عادی مثل کار یا مدرسه را در همان روز یا روز بعد از سر بگیرید.

برای جلوگیری از عفونت محل تزریق تا چند روز بعد از عمل از داشتن رابطه جنسی خودداری و سعی کنید فعالیت‌های بدنی شدید را هم برای چند روز محدود کنید تا باعث عرق و یا پف کردن ناحیه مورد نظر نشود.

 

چه زمانی نتایج پی‌شات را می‌بینید؟

نتایج عمل P-Shot می‌تواند بر اساس سلامت کلی شما و همچنین سایر عوامل دخیل در عملکرد جنسی‌تان، بسیار متفاوت باشد. بعضی از افراد بلافاصله بعد از درمان، نتایج را مشاهده می‌کنند. بعضی دیگر ممکن است برای چندین ماه یا تا زمانی که چندین درمان دریافت نکرده‌اند، نتایجی را تجربه نکنند.

دکتر مهری مهراد، بر اساس تجربه خود به عنوان ارائه دهنده پی‌شات در تهران، پاسخ‌های درمان را در سه سطح کلی دسته بندی می‌کند:

 • پاسخ دهندگان اولیه در ۲۴ ساعت اول اثرات این عمل را مشاهده می‌کنند.
 • پاسخ دهندگان عادی اثرات عمل را طی ۶-۳ درمان مشاهده می‌کنند و بعد از درمان دوم، متوجه تغییر در پاسخ می‌شوند؛ آنها در عرض یک یا دو ماه به اوج نتیجه می‌رسند.
 • پاسخ دهندگان دیررس هم در طول ۴-۳ ماه نتایج خوبی را مشاهده می‌کنند.

“در مورد اختلالات بسیار شدید، که فرد چندین سال با این مشکل درگیر‌ است، متغیرهای زیادی وجود دارد.”

 

روش درمانی مکمل پی‌شات: شاک‌وِیو تراپی

شاک ویو درمانی برای بهبود عملکرد نعوظ!

در صورت نیاز بیمار به درمان مضاعف، در کنار روش درمانی P-Shot و در صورت تجویز پزشک، روش درمانی مدرن دیگری نیز ارائه می‌شود: درمان شاک ویو (Shockwave Therapy). این روش جدید، با دستگاه ویژه‌ای که توسط سازنده با کیفیت آلمانی اشتورز / STORZ تولید می‌شود، از یک موج شوک برای تحریک رشد بافت در بافت نعوظ و در نتیجه بهبود نعوظ استفاده می‌شود. این روش بصورت مجزا نیز برای درمان برخی مشکلات جنسی آقایان تجویز می‌شود.

◀️ در مورد شاک‌ویو تراپی (ESWT) برای رفع مشکلات جنسی آقایان اینجا بخوانید

اثرات شاک‌ویو درمانی عبارتند از:

 1. بهبود عملکرد نعوظ
 2. افزایش گردش خون در داخل آلت تناسلی
 3. بهبود عملکردهای جنسی
 4. افزایش حجم آلت تناسلی
 5. مدت زمان طولانی تر نعوظ

نتیجه‌گیری

برای پشتیبانی از پی‌شات، به تحقیقات بیشتری نیاز است. اگر علاقمند به امتحان کردن آن هستید، با یک ارائه دهنده صحبت کنید؛ همچنین صحبت با پزشک دیگری که فعالیتش مستقل از این عمل است را هم در نظر بگیرید.

به خاطر داشته باشید که نعوظ و ارگاسم شما به دلیل اینکه ترکیبی از جریان خون، هورمون‌ها و حالات فیزیکی است، می‌تواند تحت تأثیر سلامت روانی و عاطفی شما نیز باشد.

جهت دریافت مشاوره درمانی مشکلات جنسی آقایات و ویزیت می‌توانید با شماره تلفن 02122023225 تماس حاصل نمایید.