جراحی هودوپلاستی

روش هایی برای تغییر و جوان سازی آلت تناسلی زنان وجود دارند که بیماران می توانند از آنها استفاده کنند.جراحی هودوپلاستی یکی از روش های زیباسازی اندام تناسلی زنانه است که برای تغییر شکل کلاهک کلیتورال استفاده می شود. اندام تناسلی زنان شامل دو بخش خارجی و داخلی است. بخش خارجی که ولوو (vulvo) نامیده می شود شامل لابیا، دهانه واژن، دهانه مجرای ادرار و کلیتوریس است. کلیتوریس غده‌ای است که مرکز اصلی لذت جنسی زنان است و هزاران پایانه عصبی در این نقطه قرار دارد. کلیتوریس در هر فرد اندازه متفاوتی دارد و کوچک یا بزرگ بودن این اندام کاملاً طبیعی است. هود کلیتورال که قسمت موردنظر در جراحی هودوپلاستی است، پوست چین خورده‌ای متصل به لبه‌های داخلی و جلوی ولوو است. این پوست با شکل نامناسب و رنگ تیره‌ای که ایجاد می‌کند، ظاهر ناخوشایندی را به واژن می‌دهد.

بهبود و کاهش هود کلیتورال می‌تواند ظاهر واژن را بهبود ببخشد و همچنین تناسب بیشتری را با دیگر اعضای دستگاه تناسلی خارجی به وجود بیاورد.

 

جراحی هودوپلاستی چگونه انجام می شود؟

جراحی هودوپلاستی یک عمل سرپایی است که با بی‌حسی موضعی یا بی‌هوشی عمومی صورت می‌گیرد. پزشک جراح ابتدا یک برش در هود کلیتورال ایجاد می کند تا بتواند به بافت اضافی دسترسی داشته باشد. سپس پوست و برجستگی اضافی بالای کلیتوریس را بریده و بخیه می زند. بخیه های این جراحی از نوع جذبی هستند و نیاز به کشیدن ندارند. مدت زمان جراحی هودوپلاستی خیلی طولانی نیست و اغلب تمام مراحل حداکثر پس از یک ساعت به اتمام می رسند.

برخی از خانم ها مبتلا به لب مینورا هیپرتروفیک هستند. یعنی لب های داخلی اندام تناسلی آنان بیش از حد بزرگ است. این بانوان معمولاً مشکلات مربوط به هود کلیتورال را نیز دارند و پزشکان برای آنان از جراحی ترکیبی هودوپلاستی و لابیاپلاستی استفاده می کنند.

 

مزایای جراحی هودوپلاستی

هنگامی که غده کلیتوریس با پوست اضافی پوشیده شده باشد، تحریک جنسی در زنان کاهش می یابد. روشن است که با برداشته شدن این بافت اضافی از اطراف کلیتوریس، تحریک و رضایت جنسی بانوان و شریک زندگی‌شان بیش تر می شود.

علاوه بر افزایش لذت جنسی، نتایج و مزایای زیر را نیز میتوان از جراحی هودوپلاستی انتظار داشت:

رضایت از زیبایی و رسیدن به شکل دلخواه دستگاه تناسلی

ارگاسم های بیش تر و شدیدتر

راحتی بدن در هنگام پوشیدن لباس های تنگ و چسبان

 

عوارض جراحی هودوپلاستی

پس از انجام عمل، ممکن است تورم و کبودی خفیفی در ناحیه ایجاد شود و شاید درد موقتی داشته باشید. با پیروی از دستورالعمل های ساده و مصرف داروهایی که پزشک تجویز می کند، به زودی درد و تورم تمام خواهد شد.