ماساژ پروستات چیست؟

ماساژ پروستات راهی برای تخلیه مایعات از مجاری پروستات است. این درمان ممکن است برخی مزایای سلامتی داشته باشد و یا ممکن است پزشک از آن برای تشخیص یک مشکل استفاده کند. اما این چیزی نیست که پزشکان معمولاً آن را برای آزمایش یا درمان توصیه یا استفاده می کنند.

پروستات یک غده کوچک به اندازه یک توپ گلف بین انتهای آلت تناسلی و روده است. وظیفه اصلی آن ساخت مایعی است که به حرکت و زنده ماندن اسپرم کمک می کند. ماساژ دادن پروستات آن مایعات را از مجاری پروستات تخلیه می کند. برای انجام این روش، پزشک یک انگشت دستکش را به داخل راست روده شما می کشد، سپس پروستات را از آنجا ماساژ داده یا فشار می دهد. ممکن است کمی ناخوشایند باشد، اما مدت زیادی طول نمی کشد.

اگرچه مطالعات محدود است، ماساژ پروستات ممکن است در برخی از شرایط پزشکی مفید باشد.

 

ماساژ پروستات

ماساژ پروستات در پروستاتیت

پروستاتیت تورم و التهاب غده پروستات است. این می تواند باعث علائمی مانند درد هنگام کندن پوست و درد در اطراف کشاله ران و لگن شود.

یک پزشک ممکن است ماساژ پروستات را برای تشخیص بیماری انجام دهد. پزشک مایعی را که از مجاری پروستات می‌آ‌ید را آزمایش می‌کنند تا ببینند چه چیزی مشکل را ایجاد می کند.

اگرچه متداول ترین روش های درمانی پروستاتیت آنتی بیوتیک ها و داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی (NSAID) است، ماساژ پروستات گزینه دیگری است. ماساژ پروستات با آزاد سازی مایعات جمع شده در پروستات می تواند به کاهش فشار و تورم آن کمک کند. مطالعات کوچک نشان داده است که چند بار ماساژ در هفته همراه با مصرف آنتی بیوتیک می تواند باعث تسکین درد و فشار شود.

 

ماساژ پروستات و تشخیص وضعیت پزشکی

گاهی اوقات ممکن است پزشک در معاینه پروستات، ماساژ پروستات انجام دهد و هدف از این کار بررسی و جستجوی علائم عفونت یا دیگر مشکلات درمایعات است.

ماساژ پروستات

ماساژ پروستات و مشکلات نعوظ

درمان های اصلی اختلال نعوظ شامل داروها و دیگر موارد است. تغییر سبک زندگی که می تواند به درمان این بیماری کمک کند شامل ورزش بیشتر، داشتن رژیم غذایی سالم و انجام تمرینات کف لگن است. برخی از مردان می گویند با ماساژ پروستات می توانندراحت تر انزال کنند و لذت جنسی آنها افزایش می‌یابد اگرچه هیچ دلیل علمی برای حمایت از این ادعاها وجود ندارد.

 

ماساژ پروستات و جریان ادرار

مجرای ادرار (لوله نازکی که مثانه را تخلیه می کند) توسط پروستات احاطه شده است. بنابراین، پروستات متورم می تواند بر جریان ادرار تأثیر بگذارد. افراد ممکن است جریان ادرار ضعیفی داشته باشند یا حتی ممکن است ادرارشان قطع شود. ماساژ پروستات ممکن است تورم ناحیه را کاهش دهد بنابراین می تواند فشار کمتری به مجرای ادرار وارد کند.