مشکلات اورولوژی بعد از میانسالی

مشکلات اورولوژی بعد از میان سالی چیست؟

عوارض اورولوژیکی میانسالی در آقایان شامل مشکلات پروستات و مشکلات پس از جراحی پروستات است. غده پروستات غده ای است که در همه آقایان وجود دارد ولی بعد از سن 35 سالگی بزرگتر می شود و ایجاد عارضه می کند.

عوارض ادراری پروستات در مشکلات اورولوژی چیست؟

عوارض ادراری پروستات در افراد میانسال شامل مشکل در دفع ادرار، قطره قطره آمدن ادرار ،تکرر ادرار در شب و قطع و وصل شدن ادرار است.

چکاپ آقایان

چرا چکاپ آقایان ضروری است؟

غده پروستات به دوشکل خوش خیم و بد خیم تغییر شکل میدهد.بدخیمی پروستات را می توان با آزمایش PSA تشخیص داد و بدین جهت مراجعات دوره ای و انجام چکاپ جهت سلامت پروستات برای آقایان ضروری است. عوارض جراحی پروستات خصوصا جراحی رادیکال پروستات شامل بی اختیاری ادراری و ناتوانی جنسی در آقایان می باشد که باید گفت ناتوانی جنسی ،یکی از مشکلات خانواده ها و سبب از هم گسیختگی ارکان مهم خانواده نیز می شود.

برای درمان ناتوانی جنسی بیماران مبتلا به عوارض جراحی پروستات روش بسیار جدید درمانی انجام می شود.بدینگونه که فاکتورهای رشد فرد از خون خود فرد گرفته شده و دوباره به ایشان تزریق می شود که این روش برای درمان ناتوانی جنسی در اینگونه بیماران بسیار موثر است.

روش ها و تکنولوژی های جدید برای درمان بی اختیاری آقایان ابداع شده که به وسیله جراحی های سرپایی و حتی در برخی موارد بدون نیاز به جراحی می توان این مشکل را در افراد میانسال برطرف کرد.